Przedszkole Kropeczki 

Robotyka

W naszym przedszkolu - w podstawowym pakiecie cenowym!, dzieci w wieku 5 i 6 lat raz w tygodniu biorą udział w zajęciach z robotyki. dzieci budują robota z instrukcji wyświetlanej na ekranie laptopa, pracując w małych grupach uczą się elementów programowania. Następnie testują działanie robotów i ulepszają według własnych pomysłów.

Figulina

Dla wszystkich naszych przedszkolaków, bez dodatkowej opłaty, organizujemy zajęcia ogólnorozwojowe z Figuliny. Zajęcia te poprawiają koordynację ruchową, zwinność i refleks, pozwalają na rozwój sprawności ruchowej wraz z rozwojem umysłowym.

Matematyka

Raz w tygodniu, w małych grupach, dzieci uczą się intensywnie matematyki. Dzieci poddawane są indywidualnej ewaluacji na początku roku, a potem co 3 miesiące. Rodzice otrzymują wyniki w formie oceny pisemnej, na koniec roku w skali staninowej. Praca z dziećmi realizowana jest w oparciu o autorski i nowatorski program nauczania Nemezjusza Cywińskiego oraz w oparciu o unikatową kompozycję pomocy dydaktycznych. Koszt zajęć: 126 złotych miesięcznie, zajęcia odbywają się co tydzień

Kreatywność

Kreatywność: Raz w tygodniu odbywają się w naszym przedszkolu zajęcia z kreatywności. Kreatywne ćwiczenia sięgające do wyobraźni rozwijają ekspresję dziecka oraz usprawniają innowacyjność w myśleniu i tworzeniu. W skład zajęć wchodzą elementy projektowania ( w tym również na drukarce 3D), fotografii, rękodzieła, rysunku, malarstwa, lepienia z gliny i innych mas plastycznych, zdobienia i elementy szycia. zajęcia odbywają się raz w tygodniu, koszt to 100 zł/miesiąc

Taniec

Autorski program nauczania "Taneczna akademia przedszkolaka" to zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, a program dostosowany jest do wieku oraz predyspozycji rozwojowych dzieci. Na zajęciach nasze pociechy uczą się podstawowych kroków tańca towarzyskiego (samba, cha cha, jive, walc wiedeński, walc angielski, polka), prawidłowej postawy, trzymania tanecznego oraz maniery obowiązującej w tańcu. Dodatkowo atrakcyjność zajęć podnoszą elementy tańca nowoczesnego (hip-hop, disco-dance, videoclip dance, itp.) oraz tańca zabawowego (twist, makarena, lambada, kaczuszki), a czas umilają zabawy ruchowe. Koszt to 120 złotych za miesiąc.

Judo

Judo: Klasyczne zajęcia sprawnościowe z judo odbywają się u nas raz w tygodniu. Treningi są przede wszystkim prowadzone w formie zabaw tak aby dzieci poprzez zabawę wykonywały różne ćwiczenia. Zajęcia są ogólnorozwojowe z elementami Judo. Gimnastyka oraz wiele ćwiczeń koordynacyjnych. Duży nacisk kładziemy na naukę miękkiego upadania, chcemy aby dzieci nauczyły się bezpiecznie upadać. Jest to pewnego rodzaju wprowadzenie do tego pięknego sportu jakim jest JUDO. Koszt to 120 złotych za miesiąc.

Szachy

Szachy to zajęcia, na których każdy przedszkolak uczy się myśleć logicznie, przestrzegać reguł, na szachach wzrasta jego kreatywność, rozwija się pamięć. Koszt to 150 zł za miesiąc.

  • Pracownia
  • Matema
  • Figulina
  • Ippon Judo
  • KS