Przedszkole Kropeczki 

mgr Joanna Stamirska – założycielka oraz dyrektor przedszkola

Joanna Stamirska jest założycielką przedszkola "KROPECZKI". W 1995 roku ukończyła Śląską Międzynarodową Szkołę Handlową w Katowicach, wydział Zarządzania i marketingu. Od 1995 do 2008 roku prowadziła firmę doradztwa personalnego rekrutującą opiekunki dziecięce i gosposie do większości krajów europejskich oraz USA. Mama Oliwki i Nikodema. Posiada kwalifikacje pedagogiczne, absolwentka studiów podyplomowych "Zarządzanie oświatą". "Mam dwójkę dzieci w wieku szkolnym i wiem, co jest istotne dla rodziców przedszkolaka, jak i dla samego dziecka. Posiadam spore doświadczenie w zakresie prowadzenia małej firmy oraz udokumentowane kwalifikacje pedagogiczne. Wierzę w ludzi i uważam, że każdy człowiek jest z natury dobry. Moim zdaniem dzieci należy traktować poważnie, z należnym szacunkiem, wysłuchać do końca, co chcą powiedzieć i spróbować zrozumieć ich punkt widzenia. Jednocześnie dzieciom trzeba stawiać granice oraz konsekwentnie przestrzegać ustalonych reguł."

mgr Agnieszka Wojtanowska – dyrektor do spraw pedagogicznych

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Katowicach. Jestem osobą otwartą, uśmiechniętą i pozytywnie nastawioną do życia. Cechuje mnie duże poczucie humoru, cierpliwość i ciepłe nastawienie do dzieci. Uwielbiam pracę z dziećmi, ponieważ dzieci są niepowtarzalne i każde z nich jest inne i, co najważniejsze,… z nimi nie można się nudzić. W swojej pracy mogę wciąż „na nowo” pomagać, odkrywać i rozwijać ich umiejętności, zainteresowania i osobowość… i tak od „maluszka” do „starszaka”. Moim głównym celem jest organizowanie miejsca i czasu tak ,aby dzieci czuły się bezpiecznie i z chęcią przychodziły do przedszkola oraz wychodziły z niego szczęśliwe i uśmiechnięte. „Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie świat”– te proste słowa Roberta Fulghuma najlepiej oddają to, dlaczego pracuję w przedszkolu.

mgr Dorota Pochopień - nauczycielka

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną w Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach. Jestem nauczycielem kontraktowym. W Kropeczkach prowadzę zajęcia adaptacyjne dla dzieci 2 letnich, oraz warsztaty plastyczne. Nadrzędnym celem mojej pracy jest stworzenie dzieciom przyjaznej i domowej atmosfery, a przede wszystkim zapewnienia im bezpieczeństwa. Ze szczególną troską i zaangażowaniem opiekuję się każdym dzieckiem, wkładam dużo serca we wszystko co robię. Jestem zawsze uśmiechnięta i pełna optymizmu. Swoją pracę staram się wykonywać dokładnie i z odpowiednim zaangażowaniem – tak aby każdy dzień dziecka spędzony w przedszkolu przyniósł mu wiele radości, jak również wpłynął na jego wszechstronny rozwój.

mgr Grażyna Walach - nauczycielka

W lipcu 2007 ukończyłam pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej, kierunek: Edukacja zdrowotna z rehabilitacją, następnie Zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne-studia podyplomowe. Staram się być zawsze uśmiechnięta, moje motto to słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W pracy z najmłodszymi dążę przede wszystkim do tego, by dzieci z radością witały każdy nowy dzień w przedszkolu. Uśmiech dziecka to najwspanialsza nagroda dla każdego pedagoga.

mgr Paulina Mamrot-Sowa - nauczycielka

Jestem nauczycielem mianowanym posiadającym pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi. Ukończyłam studia wyższe, magisterskie - kierunek pedagogika -wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. W Kropeczkach pracuje od 2007 roku i jestem tu do dziś. Ambitnie realizuje swoje projekty dlatego prowadzę kółka zainteresowań: przyrodnicze, komputerowe oraz anatomię małego człowieka. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem i nie wyobrażam sobie innej pracy, dzieci dają mi siłę i energię do życia. Zajęcia staram się przygotowywać w sposób ciekawy dla dzieci uwzględniając ich zainteresowania, dlatego szukam coraz to nowszych metod i zastosowań w pracy z nimi. Dzieci są największym skarbem na świecie! A w życiu staram się być osobą wesołą, serdeczną i uśmiechniętą.

mgr Anna Chojęta

Ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie w Białymstoku w zakresie pedagogiki oraz oraz studia w WSP im.Jana Korczaka w Warszawie w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju, rewalidacji i terapii pedagogicznej dziecka ze specjalnymi potrzebami oraz edukację wczesnoszkolną i przedszkolną. Praca z dziećmi to droga, którą wybrałam świadomie i którą chcę nadal podążać. Daje mi ona mnóstwo satysfakcji i napełnia optymizmem. W dzieciach bardzo cenię szczerość i spontaniczność, a uśmiech, zadowolenie oraz ich postępy są dla mnie najlepszą motywacją do pracy. Kieruję się zawsze sercem i troską o prawidłowy rozwój każdego z nich, dlatego prowadzę zajęcia w sposób nietuzinkowy, aby każdy dzień wzbudzał ich ciekawość i sprawiał im wiele radości.

mgr Katarzyna Bednarz

Ukończyłam pięcioletnie, jednolite, dzienne studia magisterskie na kierunku chemia analityczna z przygotowaniem pedagogicznym. Kocham życie , jestem radosna, pełna uśmiechu, a praca z dziećmi dodaje mi skrzydeł. Nie ma nic piękniejszego od widoku uśmiechniętego, szczęśliwego dziecka. Wkładam całe swe serce, aby Wasze dzieci w Naszym przedszkolu właśnie tak się czuły!

mgr Karolina Paczuła

Ukończyłam Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na specjalności rytmika i przedmioty ogólnomuzyczne. Jestem nauczycielem kontraktowym uczącym kształcenia słuchu i rytmiki w szkołach muzycznych I stopnia. W Kropeczkach prowadzę zajęcia rytmiki dla każdej grupy wiekowej. W swojej pracy posługuję się metodą Emila Jaques-Dalcroze'a oraz wykorzystuję elementy innych metod wychowania muzycznego. Na moich zajęciach dzieci dzięki rytmice Dalcroze'a mają możliwość doświadczania muzyki poprzez ruch i swoje zmysły. Dzięki temu, że rytmika jest metodą polisensoryczną, wszechstronnie rozwijam dzieci już od wczesnych lat życia. Za pomocą rytmiki kształcę ich kreatywność, wrażliwość, muzykalność oraz wspieram rozwój emocjonalny. Na zajęciach wspólnie z dziećmi śpiewamy, gramy na instrumentach, tworzymy interpretacje ruchowe muzyki, improwizujemy i ruszamy się do muzyki. Wszystko to ujęte jest w formie zabawowej.

mgr Krasnomiła Osiecka

Jestem doświadczoną nauczycielką języka angielskiego, uczę angielskiego w przedszkolach od 1989 roku. W Kropeczkach pracuję od 2008 roku realizując swój autorski program w ramach realizacji nauki angielskiego w wychowaniu przedszkolnym. Podczas codziennych zajęć zwracam się do dzieci tylko w języku angielskim. Obok piosenek, wierszy i słówek pracuję z dziećmi systemem „drama in english” – nauka angielskiego poprzez wystawienie sztuki. Wraz z nauką tekstu dzieci przyswajają całe zwroty i słownictwo. Cel, jakim jest wystawienie teatrzyku mobilizuje dzieci do aktywnej nauki języka angielskiego.

mgr Hanna Marniok

Jestem absolwentką Psychologii klinicznej GWSH w Katowicach, ukończyłam liczne kursy i szkolenia uzyskując uprawnienia do prowadzenia zajęć terapeutycznych i arteterapeutycznych. Jestem również certyfikowanym coachem , doradcą zawodowym i mediatorem rodzinnym. Współpracuję z wieloma placówkami szkolnymi i przedszkolnymi, między innymi z przedszkolem Kropeczki. W swojej pracy staram się postępować tak, aby dać dzieciom sposobność do wykorzystania swoich zasobów, a co za tym idzie - do rozwoju. Prywatnie jestem żoną, mamą dorosłej córki oraz panią uroczego westa z charakterem.

mgr Marcelina Własiuk

Nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu Kropeczki. Ukończyłam Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, wydział filologii angielskiej i rosyjskiej oraz Akademię Ignatianum , wydział pedagogiki szkolnej z terapią pedagogiczną.  Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia i nie boję się wyzwań. Uwielbiam sport i książki kryminalne. Moją pasją jest balet- w dzieciństwie tańczyłam w krakowskiej grupie baletowej- oraz joga, dzięki której mogę się zrelaksować, a moja głowa „odpoczywa" :) Lubię pracę z dziećmi bo: sprawia mi ona przyjemność, nie męczy mnie, a przede wszystkim nie nudzi. Dzieci są nieprzewidywalne i nie da się z nimi niczego zaplanować, dlatego trzeba być gotowym na wszystko i mieć tysiąc pomysłów na minutę :)

Angelika Pająk

Pracuję w przedszkolu, ponieważ ta praca daje mi ogromną satysfakcję, przede wszystkim wtedy, kiedy dzieci odwdzięczają się swoją radością, zaufaniem i uśmiechem. Ponadto bardzo budująca jest dla mnie możliwość uczestniczenia w niezapomnianej przygodzie naszych podopiecznych, jakim jest pobyt w naszym przedszkolu.

Angelika Gwara

Jestem osobą uśmiechniętą i ambitną. Uwielbiam matematykę, informatykę a jednocześnie wszystko co związane z plastyką. Aktualnie studiuje i jednocześnie łącze to z praca. Praca z dziećmi sprawia mi dużo radości. Staram się im dać poczucie bezpieczeństwa i jednocześnie dużo poświęcać czasu na naukę przez zabawę. Opisując to jednym słowem robię to co kocham.

Halina Żukowska

Nasz przedszkolny „stróż porządku". Ukończyła Zespół Szkół Chemicznych, wiele lat pracowała jako laborantka. W naszym przedszkolu dba o ład i porządek oraz rozdziela i przygotowuje posiłki. Kocha dzieci, babcia Hani, Jaśka i Franka.

  • Pracownia
  • Matema
  • Figulina
  • Ippon Judo
  • KS