Przedszkole Kropeczki Przedszkole Językowe

Katowice ul. Biedronek 1
tel. 512 330 420
tel. 512 116 679

mgr Joanna Stamirska – założycielka oraz dyrektor przedszkola

Joanna Stamirska jest założycielką przedszkola "KROPECZKI". W 1995 roku ukończyła Śląską Międzynarodową Szkołę Handlową w Katowicach, wydział Zarządzania i marketingu. Od 1995 do 2008 roku prowadziła firmę doradztwa personalnego rekrutującą opiekunki dziecięce i gosposie do większości krajów europejskich oraz USA. Mama Oliwki i Nikodema. Posiada kwalifikacje pedagogiczne, absolwentka studiów podyplomowych "Zarządzanie oświatą". "Mam dwójkę dzieci w wieku szkolnym i wiem, co jest istotne dla rodziców przedszkolaka, jak i dla samego dziecka. Posiadam spore doświadczenie w zakresie prowadzenia małej firmy oraz udokumentowane kwalifikacje pedagogiczne. Wierzę w ludzi i uważam, że każdy człowiek jest z natury dobry. Moim zdaniem dzieci należy traktować poważnie, z należnym szacunkiem, wysłuchać do końca, co chcą powiedzieć i spróbować zrozumieć ich punkt widzenia. Jednocześnie dzieciom trzeba stawiać granice oraz konsekwentnie przestrzegać ustalonych reguł."

mgr Agnieszka Wojtanowska – dyrektor do spraw pedagogicznych

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Katowicach.  Jestem osobą otwartą, uśmiechniętą i pozytywnie nastawioną do życia. Cechuje mnie duże poczucie humoru, cierpliwość i ciepłe nastawienie do dzieci. Uwielbiam pracę z dziećmi, bo dzięki nim każdy dzień przybiera nowe barwy i żaden dzień nie jest podobny do poprzedniego. Nie ma nic cenniejszego, niż szczęście i radość moich podopiecznych, dlatego moim podstawowym celem w pracy z dziećmi jest stworzenie atmosfery pełnej ciepła, radości i poczucia bezpieczeństwa. W Kropeczkach dla dzieci 5- 6 letnich prowadzę Program „Przyjaciele Zippiego”, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

mgr Dorota Pochopień - nauczycielka

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną w Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach. Jestem nauczycielem kontraktowym. W Kropeczkach prowadzę zajęcia adaptacyjne dla dzieci 2 letnich, oraz warsztaty plastyczne. Nadrzędnym celem mojej pracy jest stworzenie dzieciom przyjaznej i domowej atmosfery, a przede wszystkim zapewnienia im bezpieczeństwa. Ze szczególną troską i zaangażowaniem opiekuję się każdym dzieckiem, wkładam dużo serca we wszystko co robię. Jestem zawsze uśmiechnięta i pełna optymizmu. Swoją pracę staram się wykonywać dokładnie i z odpowiednim zaangażowaniem – tak aby każdy dzień dziecka spędzony w przedszkolu przyniósł mu wiele radości, jak również wpłynął na jego wszechstronny rozwój.

mgr Grażyna Kluczka - nauczycielka

W lipcu 2007 ukończyłam pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej, kierunek: Edukacja zdrowotna z rehabilitacją, następnie Zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne-studia podyplomowe. Staram się być zawsze uśmiechnięta, moje motto to słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W pracy z najmłodszymi dążę przede wszystkim do tego, by dzieci z radością witały każdy nowy dzień w przedszkolu. Uśmiech dziecka to najwspanialsza nagroda dla każdego pedagoga.

mgr Paulina Mamrot-Sowa - nauczycielka

Jestem nauczycielem kontraktowym posiadającym pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi. Ukończyłam studia wyższe, magisterskie - kierunek pedagogika -wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. W Kropeczkach pracuje od 2007 roku i jestem tu do dziś. Ambitnie realizuje swoje projekty dlatego prowadzę kółka zainteresowań: przyrodnicze, komputerowe oraz anatomię małego człowieka. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem i nie wyobrażam sobie innej pracy, dzieci dają mi siłę i energię do życia. Zajęcia staram się przygotowywać w sposób ciekawy dla dzieci uwzględniając ich zainteresowania, dlatego szukam coraz to nowszych metod i zastosowań w pracy z nimi. Dzieci są największym skarbem na świecie! A w życiu staram się być osobą wesołą, serdeczną i uśmiechniętą.

mgr Sebastian Góra - nauczyciel gimnastyki

Jestem dyplomowanym nauczycielem wychowania fizycznego, z uprawnieniami instruktora sportu piłki nożnej, lekkoatletyki, pływania i szermierki. Od 15 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz od początku powstania przedszkola Kropeczki. W przedszkolu prowadzę usprawniające zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjnej. W pracy w Gimnazjum widzę jak maleje sprawność fizyczna naszych pociech i dlatego moim głównym celem jest tak uatrakcyjnić zajęcia aby każde dziecko znalazło coś dla siebie, aby chciało się zmęczyć i aby aktywność fizyczna była równie atrakcyjna co komputer.

mgr Krasnomiła Osiecka - licencjonowany nauczyciel szkoły języka angielskiego Leo english

Jestem doświadczoną nauczycielką języka angielskiego, uczę angielskiego w przedszkolach od 1989 roku. W Kropeczkach pracuję od 2008 roku realizując swój autorski program w ramach realizacji nauki angielskiego w wychowaniu przedszkolnym. Podczas codziennych zajęć zwracam się do dzieci tylko w języku angielskim. Obok piosenek, wierszy i słówek pracuję z dziećmi systemem „drama in english” – nauka angielskiego poprzez wystawienie sztuki. Wraz z nauką tekstu dzieci przyswajają całe zwroty i słownictwo. Cel, jakim jest wystawienie teatrzyku mobilizuje dzieci do aktywnej nauki języka angielskiego.

p. Halina Żukowska

Nasz przedszkolny „stróż porządku". Ukończyła Zespół Szkół Chemicznych, wiele lat pracowała jako laborantka. W naszym przedszkolu dba o ład i porządek oraz rozdziela i przygotowuje posiłki. Kocha dzieci, babcia małej Hani.

  • Fabryka
  • 64 pola
  • Profisport
  • Prestige
  • Leo
  • Pałac
  • Logopeda